سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

راه اول
کیف پول خودرا پر کنید :
یک دهم درآمد خودرا پس انداز کنید

راه دوم
مخارج خودرا تنظیم کنید :
مطابق بودجه خود خرج کنید تا پول کافی برای تامین نیازهای ضروری و لذایذ و خواسته های ارزشمند خود داشته باشید ، بدون آنکه مجبور شوید بیش از یک نه دهم درآمد خودرا خرج کنید

راه سوم
اندوخته خودرا چند برابر کنید :
هریک از سکه های موجودی خودرا بکار اندازید تا تولید مثل کند مانند گله های گاو  و  گوسفند که تکثیر میشوند و در نتیجه در آمدتان افزایش یابد و جریان مداومی از طلا به کیسه هایتان سرازیر شود .

راه چهارم
از گنجینه خود حفاظت کنید :
سرمایه خودرا در برابر خطرات احتمالی محافظت کنید و برای این منظور فقط در کاری سرمایه گذاری کنید که اصل سرمایه اتان محفوظ بماند و در صورت نیاز بتوانید آن را خارج نمایید . و در ضمن سود عادلانه ای هم ببریم

راه پنجم
سرمایه گذاری در زمینه مسکن :
خانه ای از خود داشته باشید

راه ششم
تامین آتیه :
برای دوران پیری خود همچنین تامین آتیه خانواده خویش ، پیشاپیش تدبیری بیندیشید .

راه هفتم
توانایی خودرا برای کسب درآمد افزایش دهید :
توانایی های خودرا افزایش دهید ، مطالعه کنید و بر عقل و دانایی خود بیفزاید ، محارتهای خودرا افزایش دهید و به خود احترام بگذارید
تاریخ : جمعه 92/11/25 | 10:9 عصر | نویسنده : مصطفی دیزآبادی | نظر

 

چون ماهم جزء پستانداران هستیم و این ویژگی یکی از ویژگی های مشترک میان پستانداران است .
وجود مو در نیای مشترک پستانداران در جهت حفظ گرمای بدن و ثابت ماندن دمای بدن نقشی مهم داشت .
بجز پستانداران گروه های دیگری از جانوران هم که از نظر فیزیو لوژیک کمابیش مثل پستانداران ((خون گرم )) شده بودند (دمای ثابت و گرمای درونی داشتند ) بدن هایی پوشیده از مو یا پوششی رشته ای و مشابه پیدا کردند .
کمتر بودن مو در انسان باعث میشود بتوانیم تعریف بهتری داشته باشیم و فعالیت بدنی بیشتری بکنیم اما در عوض کاملا به پوشیدن لباس وابسته شویم .

 
تاریخ : پنج شنبه 92/11/24 | 11:11 عصر | نویسنده : مصطفی دیزآبادی | نظر


روی هم قراردادن پاها: این روش نشستن باعث افزایش فشار خون در زانو می شود. قراردادن پاها روی هم، فشارخون سیستولیک را 7درصد و دیاستولیک را 2درصد افزایش می دهد.قراردادن مکرر پاها روی هم روی مفصل های لگن نیز فشار وارد می کند و با فشرده شدن رگ ها باعث تجمع خون در پاها می شود. به گفته متخصصان قلب، این امر فرد را به التهاب و احتمالا لخته شدن خون مستعد می کند. راه حل؛ بیش از 10دقیقه پاها را روی هم قرار ندهید و هر نیم ساعت از جای خود بلند شوید و راه بروید.

هنگام ایستادن، زانوها را ثابت نگه می دارید: اگر چه ایستادن با زانوهای قفل شده آسان تر است اما باعث افزایش فشار روی مفصل زانو می شود. تمامی مفصل های ما با فعالیت عضلات در اطراف آن محکم می شود. هنگامی که زانوها را به شکل ثابت نگه می دارد، فشارها روی مفصل افزایش پیدا می کند. پس هنگامی که ایستاده اید، زانو را کمی خم کنید.

 روی شکم می خوابید: این روش خواب، گردن را به حالت کج به سمت پشت قرار می دهد که این وضعیت می تواند به درد یا بی حسی در قسمت فوقانی اندام ها منجر شود. به گونه ای بخوابید که هنگام خواب گردن به سمت عقب کج نشود.

کمربند خود را محکم می بندید:
اگرچه کمر را کوچک تر نشان می دهد، اما سفت بستن کمربند ممکن است تاثیر سوء روی دستگاه گوارش بگذارد. علایم آن هم شامل طعم تلخ در دهان، سوزش یا درد سینه یا قسمت فوقانی شکم، سرفه های مزمن یا سختی در قورت دادن است. متخصصان گوارش، بستن کمربند را به گونه ای که به راحتی بتوانید نفس بکشید توصیه می کنند.

شانه را به جلو خم می کنید:
خم شدن به جلو به درد شانه منجر می شود.حالت نادرست باعث بی تعادلی عضلات و فشار بیشتر می شود. پس حالت بدن خود را کنترل کنید و هنگام ایستادن صاف بایستید.

مسافت طولانی بدون توقف رانندگی می کنید:
رانندگی در مسافت زیاد و بدون توقف، تاثیری مشابه روی هم قرار دادن پاها دارد و به تجمع خون منجر می شود. سعی کنید پس از طی مسافتی از خودرو پیاده شوید و قدم بزنید. این کار در پروازهای طولانی نیز باید انجام گیرد. در مسافت های طولانی، هر از گاه بلندشدن مثلا برای استفاده از دست شویی بهترین کار است.

به محض این که از خواب بیدار می شوید، بدن خود را می کشید: کشیدن کمر دیسک های کمر را به خطر می اندازد و هنگام بیدار شدن باعث واردآمدن فشار بیشتری روی آن ها می شود. کافی است با فعالیت های کوچک مانند درست کردن چای یا قهوه، مسواک زدن و... به مدت 10دقیقه بدن را گرم کنید.

رفتن به دست شویی را به تاخیر می اندازید:
این کار خطر بروز عفونت های لوله ادراری را بالا می برد. به گفته متخصصان از آن جا که باکتری ها به سرعت تکثیر می شود، نگه داشتن ادرار ممکن است به عفونت منجر شود. پس به نیازهای بدن اهمیت دهید.

آدامس می جوید:
دندان پزشکان می گویند، مفصل فک برای جویدن غذا و نه آدامس طراحی شده است. همانند هر عضله ای که بیش از حد از آن کار کشیده شود، جویدن مکرر ممکن است در فک منجر به درد و مشکل شود.

هر روز کیفتان را به یک شکل حمل می کنید: این عادت می تواند باعث بی تعادلی عضله و درد شانه شود. خیلی از سندروم های درد بر اثر انجام دادن فعالیت های مکرر نامتقارن رخ می دهد.
تاریخ : یکشنبه 92/11/20 | 1:27 عصر | نویسنده : مصطفی دیزآبادی | نظر

بیایید به ریسمان محکم الهی چنگ بزنیم

در قرآن دو مورد عبارت  "" فقد استمسک بالعروه الوثقی "" آمده است

1-  سوره بقره جزء 3 آیه 256 که میفرماید: ... فمن یکفر بالطاغوت و یومن بالله فقد استمسک بالعروه الوثقی لاانفصام لها ....یعنی : ... بنابراین کسی که به طاغوت (بتها و شیطان ) و هر موجود طغیانگر کافر شود و به خدا ایمان آورد به دستگیره محکمی چنگ زده است که گسستن برای آن نیست ... . ( ترجمه آیت اله مکارم شیرازی ).  

2-  سوره لقمان جزء 21 آیه 22 که میفرماید :  و من یسلم وجهه الی الله و هو محسن فقد استمسک بالعروه الوثقی و الی الله عاقبه الامور . یعنی : و کسی که روی خود را تسلیم خدا کند در حالی که نیکوکار باشد، به دستگیره محکمی چنگ زده است ( و به تکیه گاه  مطمئنی تکیه کرده است ) و عاقبت همه کارها به سوی خداست. ( ترجمه آیت اله مکارم شیرازی).

در این دوآیه شرط پیوند با خدا دو چیز مطرح شده است . اول پرهیز و جدا شدن از طاغوت و دوم  روی آوردن به سمت خدا و نیکوکاری کردن . خوب ! طاغوت یعنی خروج از مدار انسانیت. یعنی گردن کشی در مقابل خدا . طاغوت یعنی آنچه که شیطان می پسندد و میگوید . روی آوردن به سمت خدا هم یعنی خدا را حاضرو ناظر بر اعمال خویشتن دیدن . یعنی انجام هر آنچه که مورد رضایت خداست . که البته همراه با نیکوکاری و عمل صالح و خیرات است . در قرآن یک واژه داریم تحت عنوان "" حبل الله "" به معنی طناب و ریسمان الهی               ( وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ – سوره آل عمران آیه 103 ).پیام آیه آن است که برای نجات و سعادت به ریسمان الهی چنگ زنید . در آیات قبلی هم ذکر شد که ما عبارتی در قرآن داریم تحت عنوان عروه الوثقی . عروه الوثقی یعنی دستگیره محکم و مورد اطمینان . اینجا هم ذکر شده که برای نجات و سعادت بشر باید به یک دستگیره محکم و مورد اطمینان چنگ بزنیم . پس ""حبل و عروه ""یعنی طناب و دستگیره . حالا طناب و دستگیره ای که مارا به بالا میبرد و به خدا میرساند چیست ؟ از امام باقر (ع) روایت شده که‌: مقصود از آن (عروه الوثقی ) دوستی ما اهل‌بیت‌ است‌.(تفسیر صافی‌، فیض کاشانی‌، ج 1، ص 284، نشر اعلمی‌).

ختم کلام آنکه طناب و ریسمان محکم و مطمئن برای رسیدن به خدا ، قرآن و عترت است . پس به آنها تمسک بجوییم و به تعالیمشان عمل کنیم تا به خدا برسیم . همین .
تاریخ : شنبه 92/11/19 | 8:27 عصر | نویسنده : مصطفی دیزآبادی | نظر
نتایج یک تحقیق بر روی 293 استرالیایی نشان داده است که مصرف فراوان میوه ها خطر پیشرفت بیماری های استخوانی و استئوآرتریت های زانو و دردهای آن را کاهش می دهد . میوه هایی که دوست زانو هستند ویتامین ث دارند مانند : کیوی ، پرتقال ، انبه و گریپ فروت .
محققان نشان داده اند که ویتامین ث موجود در این میوه ها مفاصل زانو را بیمه می کند و به ساختمان زانو استحکام می بخشد .تاریخ : جمعه 92/11/18 | 12:28 عصر | نویسنده : مصطفی دیزآبادی | نظر